«Казан Кремле» музей-тыюлыгы республика халкын һәм кунакларын «Гасырлар аша Казан» күргәзмәсен карарга чакыра

2023 елның 1 феврале, чәршәмбе

Бүген 15:00 сәгатьтә «Казан Кремле» музей-тыюлыгының күргәзмә залларында Казан шәһәре музей комплексы фондларыннан «Гасырлар аша Казан» күргәзмәсе ачылачак.

Экспозициядә уникаль археология әйберләре тәкъдим ителәчәк: Казан ханлыгы чорына караган чакматаш, чукмар, билбау каптыргычы, кистән, Туктамыш чорының Алтын Урда чорына караган көмеш тәңкәләр хәзинәсе һәм башка күп нәрсәләр.

Бу күргәзмә – Казан шәһәренең музей комплексы коллекциясе аша шәһәр портретын ясарга омтылу. Татарстан Республикасы башкаласының гасырлар дәвамында алып барылган кыйммәтләрен һәм иҗади потенциалын күрсәтергә тырышу.

Адресы: «Казан Кремле» музей-тыюлыгы, Дәүләт урыннарының Күргәзмәләр залы, 1 подъезд

Телефоны: +7 (939) 315-08-83

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: