Татарстан җыелма командасы һөнәри осталык буенча беренчелекнең гомуми медаль зачетында беренче урынны яулады

2021 елның 31 августы, сишәмбе

29 августта Уфада «Яшь профессионаллар» WorldSkills Russia IX Милли чемпионаты финалының ябылу тантанасы булды, Татарстан җыелма командасы беренчелекнең гомуми медаль зачетында беренче урынны яулады.

«Татарстан җыелма командасы Туган республикага аның бәйрәменә үз бүләген тапшырды. Бу катлаулы чемпионат булды. Вакытны күчерү, һава шартлары, һәр компетенциядә көндәшлек югары. Татарстан тагын бер кат безнең илнең иң яхшы яшь профессионаллары яшәвен һәм укуын раслады«, - дип нәтиҗә ясады ярышларга» һөнәри компетенцияләрне үстерү үзәге " коммерцияле булмаган автоном оешмасы генераль директоры Эмиль Гобәйдуллин.

Ил беренчелеге финалында республика әләмен якларга җыелма команданың 164 әгъзасы килде, аларның 93е – зурлар категориясендә, 71е-юниорлар арасында, шулай ук 127 эксперт-тренер килде. Призлы урыннар өчен Татарстан җыелма командасы 127 компетенциядә көч сынашты.

РҮПК матбугат хезмәте материаллары буенча

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: