29 майда Алексеевсктагы Кыңгырау чаңы фестиваленә Россия һәм чит илләрдән чаң кагучылар җыелачак

2021 елның 27 мае, пәнҗешәмбе

29 майдан 30 майга кадәр Татарстанның Алексеевск районында «Алексеевские перезвоны» XVIII Кыңгырау чыңы фестивале узачак. Фестивальнең темасы «Россия рухи бердәмлеге белән куәтле!» девизы булачак, дип хәбәр итә оештыручылар.

Фестиваль бөек кенәз Александр Ярославич тууына 800 ел тулуга һәм 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышы вакытында Россия халыкларының рухи-ватанпәрвәрлек тәҗрибәсенә багышланган.

Чарада Россия, Беларусь, Украинадан чаң кагучылар, шулай ук рухи һәм халык музыкасы авторлары һәм башкаручылар, төрле жанрдагы фольклор һәм бию коллективлары катнашачак. Казакъ, халык һәм рухи җырлар һәм кантлар, төрле традицияләр һәм мәктәпләрнең чаң авазлары яңгыраячак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: