декабрь, 2017 ел
чәршәмбе

5 нче декабрьдә Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитетында Дәүләт комитеты белән Iran Markaz компаниясе (Иран Ислам Республикасы) арасында туризм өлкәсендә хезмәттәшлек турындагы килешүгә кул кую тантанасы булды.

Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов һәм Iran Markaz компанисе директоры Якоб Гасеми 5 еллык хезмәттәшлек турындагы рәсми килешүгә кул куйдылар.

Белешмә өчен: Iran Markaz компанисе Иран дәүләтенеӊ туризм һәм сәяхәтләр өлкәсе базарында эшли. Ул, беренче чиратта,чит ил туристларына дөньякүләм мәдәни мираска караган тарихи һәйкәлләрне килеп күрү мөмкинлеген үз эченә алган экскурсион программалар тәкъдим итә.

Ришвәтчелеккә каршы көрәш көне (9 нчы декабрь) алдыннан Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитетында ришвәтчелеккә каршы көрәш мәсьәләләре буенча эш семинар-киӊәшмә булып узды.

Семинар-киӊәшмә барышында Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Лиана Сәетова дәүләт граждан хезмәткәрләренеӊ «Интернет» челтәрендә һәм социаль челтәрләрдә үз-үзләрен тоту мәсьәләләре буенча доклад белән чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: