сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

2017 нче елныӊ 9, 16, 23, 30 нчы сентябрь көннәрендә «Казан Мюзик Холл» масштаблы проектын тәкъдир итү старт ала. Проект Татарстан Республикасы туризм буенча дәүләт комитеты ярдәмендә гамәлгә ашырыла.

Проект турында: Россиядә өченче Мюзик Холл Казанда агымдагы елның сентябрендә ачыла. Беренче икесе башкала шәһәрләр – Мәскәү белән Санкт-Петербургта уңышлы эшләп килә инде.

Кичә «Дон Кихот» кунакханәсендә Татарстан Республикасы туризм буенча дәүләт комитеты экспертлар киӊәшмәсенеӊ утырышы узды.

Көн тәртибендә түбәндәге мәсьәләләр каралды: туризм өлкәсендә кече һәм урта бизнес программалары буенча фикер алышу, Татарстан Республикасы туризм буенча дәүләт комитетыныӊ 2021 нче елга һәм 2030 нчы елга кадәрге планлы чорга максат һәм бурычларын билгеләү, туризмны үстерү өлкәсендә яңа идеяләр һәм проектларны тикшерү, шулай ук, Татарстан Республикасы туристлык продуктын төп дөнья базарларында алга чыгару

Татарстан Республикасы туризм буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов 7-8 нче сентябрь коннәрендә Санкт-Петербургта узган «Су туризмы» IX нчы Халыкара форумда катнашты.

Ул анда ««Свияжск» туристик-рекреацион кластеры мисалында елга круизлары инфраструктурасын үстерү тәҗрибәсе» дигән темага чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: