июнь, 2017 ел
чәршәмбе

ТурСтат аналитика агентлыгы Россиядәге гастрономия туристлыгында иң популяр юнәлешләрне ачыклаган. ТурСтат мәгълүматларына караганда, ял көннәрендә бер-ике көнгә исәпләнгән гастрономия турлары һәм 8 һәм 9 июльдә узачак “Тәмле Казан” икенче гастрономия фестивале кебек гастрономия фестивальләренә бару Россиядә зур поплярлык казанган

22 һәм 23 июль көннәрендә Казанда «АренаЛэнд» халыкара музыка-спорт фестивале узачак. Кунакларны 30 интерактив мәйдан, 50 артист, 3 сәхнә һәм 10000 артык кеше көтә! Фестивальнең хедлайнерлары – Brainstorm, Therr Maitz, Юлиана Караулова һәм Пицца төркеме. Авто-мотошоу, тату-фестиваль, атаклы блоггерларның лекторийлары, компьютер уеннары фестивале, һава шарларында очулар, көндезен һәм кичен кино күрсәтүләр, төрле мастер-класслар һәм атаклы артистларның чыгышлары.

2017 елның 23-24 июнь көннәрендә Тверь өлкәсендә (Конаковск районы, “Рэдиссон Завидово” кунакханәсе) “Россия елгалары” дигән Милли туристлык форумы узачак, аның кысаларында Куриз туристлыгын үстерү буенча Россиякүләм конференция булачак.

Чараның максаты – туристлыкны үстерү, инфраструктура тудыру, шулай ук су һәм круиз туристлыгы өлкәсендә сорала торган туристлык продуктын формалаштыру мәсьәләләре буенча карарлар эшләү.

Конфедерацияләр кубогының Аккредитация узмаган журналистлар үзәгендә “Бөек Болгар” музей-тыюлыгының туристлык мөмкинлекләре

презентацияләнде, шулай ук “Лаеш районының этник гореф-гадәтләре” программасы күрсәтелде.

Презентацияләр программасында мозаика, үрү, сувенирлар әзерләү, халык биюләре һәм уеннар буенча мастер-класслар булды. Теләге булган кешеләр костюмлы геройлар белән фотога төшә алды һәм төрле милли ризыклардан һәм җирле балыктан авыз итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: