июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов һәм аның урынбасары Артур Абдрашитов Казан буенча Ретро-трамвайда яңа экскурсияне башлап җибәрүдә катнаштылар. Экскурсия маршруты – ул шәһәрнең тарихи үзәге аша тимер юл вокзалыннан елга портына кадәр бара һәм кайта торган, гамәлдәге трамвай маршрутының чын модификациясе. Шуның аркасында теләге булган һәркем Казан шәһәренең тарихы белән таныша, аудиогид ярдәмендә трамвай хәрәкәт итә торган маршрут буенча урнашкан йортларда яшәгән атаклы шәхесләр турында хикәя тыңлый алачак. Экскурсия 7 телдә гамәлгә ашырыла. Моннан тыш, юлда барганда Татарстан Республикасының милли ашханәсеннән дә авыз итәргә була. Экскурсиянең озынлыгы – 40 минут. Трамвайга утырту Вокзал алды мәйданы, 1 йорт адресы буенча урнашкан Тимер юл вокзалында гамәлгә ашырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: