май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

15 майдан 17 майга кадәр Казан Федераль университеты базасында муниципаль хезмәткәрләрне һәм Татарстанда туристлык вакыйгаларын үткәрүче инициаторларны укытулар узды. Экспертлар сыйфатында

Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты вәкилләре, шул исәптән аның Рәисе Сергей Иванов та чыгыш ясады.

Кичә программада катнашучыларны тантаналы рәвештә бүләкләү булды.

19 майдан башлап туристлык агентлыклары вәкилләре өчен республика шифаханәләре турында “Татарстанда ял ит” дигән бушлай вебинарлар сериясе башлана. “Татарстан шифаханәләре” ассоциациясе туристлык компанияләре вәкилләрен вебинарларда катнашырга чакыра.

Вебинарлар барышында һәр шифаханә вәкиле дәвалау-профилактикалау программаларын һәм ресурсларын, яшәү шартларын сөйләп күрсәтәчәк һәм объект инфраструктурасы турында мәгълүматлар ирештерәчәк. Бер вебинарда 5 шифаханә күрсәтеләчәк. Тулы цикл 5 вебинардан торачак.

Вебинарлар 2017 елның 19 маеннан 23 июненә кадәр барачак.

Һәр чараның озынлыгы – 1 сәгать.

Вебинарларга түбәндәге сылтама буенча теркәлергә мөмкин: https://pruffme.com/landing/u188063/healthyRT

Бүген “Россия – Ислам дөньясы: KazanSummit 2017” IX Халыкара икътисади саммиты кысаларында Федераль туристлык агентлыгы җитәкчесе урынбасары Николай Королев, Татарстан Республикасы Туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов, Реставраторлар һәм отельерлар федерациясе вице-президенты Илдар Мусин, Казанның һәм ТР Отельләр ассоциациясе президенты Гөлнара Сафина катнашында “Хәләл туристлык: кво статусы һәм киләчәккә караш” тематик сессиясе булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: