апрель, 2017 ел
дүшәмбе

2сеннән 4 апрельгә кадәр Милан шәһәрендә (Италия) өлкә фирмаларының иң яхшы тәкъдимнәре күрсәтелгән ил өчен иң зур туристик күргәзмә уза. Быел Татарстан Республикасын күргәзмәдә Татарстан Республикасы туризм буенча Дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов җитәкчелегендәге биш кешедән торган делегация күрсәтте. Шулай ук делегация составына Татарстан Республикасында керү туризмын үстерү белән кызыксынган өлкә вәкилләре дә керде.

30 апрельдә Татарстан Республикасы өчен уникаль проектның икенче сезоны   —  милли кичке аш белән атна саен уздырыла торган "KAZAN" театральләштерелгән фольклор шоу башлана. Казан һәм республика өчен тулаем алганда бу милли шоу форматында туристлар өчен күңел ачу программасы уздыруның беренче тәҗрибәсе булып тора. Шоу башлану моментыннан башлап, анда 6,5 меңнән артык Казан шәһәре кунагы катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: