октябрь, 2016 ел
җомга

3 ноябрь көнне Казанда старт ала XXVI Халыкара фестивале фантастики һәм рольле уеннар "Зиланткон". Быел һәр көн конвента багышланачак билгеле бер төркемдә чаралар. Башлана конвент белән концерт акустического составын төркеме "Тегермән" программасы белән "36,6". Музыка программасы конвента – күп санлы концертлар, турнир менестрелей һәм "Турниры--песнях". Музыкаль теманы разовьют һәм дополнят балы һәм бию мастер-класслар, анда һәркем үз сәләтләрен күрсәтергә яки беренче адымнар ясарга җитәкчелегендә тәҗрибәле биюче.

Татарстан Республикасы туризм буенча Дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов эш визиты белән Санкт-Петербургка килде. Делегация составына эчке туризм белән шөгыльләнүче Татарстан Республикасы туроператорлары керде. Килү максаты – туристик индустрияне, кунакханә бизнесын һәм эчке туризм өлкәсендә Татарстан Республикасы белән Санкт-Петербургның турфирмалары арасында хезмәттәшлекне үстерүнең төп юнәлешләре буенча тәҗрибә уртаклашу.

Эш визиты кысасында Сергей Иванов һәм Санкт-Петербургта Татарстан Республикасының даими вәкиле Ренат Вәлиуллин «Кортъярд Марриотт Пушкин» отеленең генераль менеджеры Александер Нурок әфәнде, «Hilton» и «Hampton by Hilton» отельләр кластерының генераль менеджеры Франсуа Морван әфәнде, «Парк Инн Прибалтийская» отеленең генераль менеджеры Мачек Мязек әфәнде һәм табышлар буенча менеджер Екатерина Кашина белән очрашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: