«Татарстан шифаханәләре» республика ассоциациясе шифаханә-курорт учреждениеләрендә ял һәм сәламәтләндерү кампаниясен дәвам итә

2019 елның 14 октябре, дүшәмбе

10-11 октябрь көннәрендә Татарстанның Көньяк-Көнчыгыш шифаханәләре буенча матбугат туры үткәрелде. Сәфәр барышында катнашучылар «Татнефть» ГАҖ шифаханәләре - «Ромашкино» һәм «Лилия», шулай ук Татарстан Республикасының Һөнәри берлекләр федерациясе шифаханәсе - «Бәкер» белән танышты.

Бу «Татарстан шифаханәләре» тарафыннан оештырылган беренче тур түгел, әмма ул «Татмедиа» АҖ журналистларыннан тыш, блогерларның да чакырылуы белән аерылып тора. Социаль челтәрләрдә нәкъ менә алар күбрәк фикер лидерына әйләнә. Һәм хәзерге заман шифаханәләре турындагы мәгълүматны күп санлы аудиториягә җиткерү мөмкинлеге – сәламәт яшәү рәвешен популярлаштыру һәм авыруларны профилактикалау өчен нәтиҗәле канал.

Катнаш турны уздыру тәҗрибәсе уңышлы дип танылды. Булачак төркемнәр блогер һәм журналистлардан оешыр дип көтелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: