WHERETOEAT by Evian and Badoit TATARSTAN 2019 милли ресторан премиясендә җиңүчеләр билгеле булды

2019 елның 14 октябре, дүшәмбе

11 октябрьдә Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты ярдәме белән Kazan Palace by Tasigo отелендә тарихта беренче тапкыр WHERETOEAT by Evian and Badoit TATARSTAN 2019 милли ресторан премиясендә җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды.

Анда төбәкнең иң яхшы рестораннарыннан торган рейтинг тәкъдим ителде. «Ел рестораны» номинациясендә төп призны Казанның «Буйдак приюты» рестораны алган, ул шулай ук «ММЧ сайлавы» махсус номинациясендә дә җиңүче булган. «Милли кухня театры» ресторан комплексыннан Илгиз Галиев «Ел шеф-пешекчесе» номинациясендә приз алды. Шулай ук махсус жюри «Ел сомелье»сын сайлады, ул Елена Болдова («Пир һәм Пар») булды, ә «Елның ресторан күзәтүчесе» номинациясендә «Инде» интернет-журналының «Ризык» рубрикасы мөхәррире Айгөл Сабирова җиңгән. Моннан тыш, Татарстанда гына WHERETOEAT премиясе кысаларында тагын бер махсус номинация барлыкка килгән – «Татар кухнясының иң яхшы рестораны», һәм анда «Татар утары» рестораны җиңү яулаган.

Быел Татарстан Республикасының иң яхшы ТОП-10 рестораны исемлегенә түбәндәгеләр кергән:

1 урын – Буйдак приюты, Казан

2 урын – Пир, Казан

3 урын – Марусовка, Казан

4 урын – Казандагы үрдәк

5 урын – «Сетка» бары, Казан

6 урын – Cheeseria, Казан

7 урын – Leto, Казан

8 урын – Университет урамында хинкали ашханәсе, Казан

9 урын – Чирэм, Казан

10 урын – 50/8, Казан

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: