"Здравница" 19-нчы Бөтенрәсәй форумы узды

2019 елның 25 мае, шимбә

21-23 май көннәрендә Алуштада Ривьера Санрайс курорт комплексында Здравница 19-нчы Бөтенрәсәй форумы узды. «Татарстан шифаханәләре» берләшмәсе форум эшендә актив катнашты. Берләштерелгән стендта Татарстан Республикасының профсоюзлар федерациясе шифаханәсе «Бакирово», «Васильево», «Ижминводы» һәм «Жемчужина» шифаханәләре тәкъдим ителде. Күргәзмәгә килүчеләргә берләшмәгә керүче шифаханәләрнең мөмкинлекләре тәкъдим ителде. Экспозицияләрне караган вакытта Милли курорт ассоциациясе президенты Рәсәй фәннәр академиясе академигы Разумов А.Н. «Татарстан шифаханәләре» Шифаханә-курорт оешмаларының республика берләшмәсенең шифаханәләрдә ял итүне һәм халыкның сәламәтлеген саклауны популярлаштыру эшендә практик эшен аерым билгеләп үтте.

Форумда «Татарстан шифаханәләре» берләшмәсе президенты Е.П. Терентьев доклад белән чыгыш ясады, анда ул башкарылган эшләр һәм киләчәккә планнар турында сөйләде, шулай ук җыелучыларны шифаханә-курорт берләшмәсе мәнфәгатьләрен яклау һәм үстерү өчен төбәк һөнәри берләшмәләрен оештырырга чакырды.
Форум нәтиҗәләре буенча Здравницада катнашкан барлык республика шифаханәләре төрле номинацияләрдә алтын һәм көмеш медальләр белән билгеләп үтелде. «Татарстан шифаханәләре» берләшмәсе «Шифаханә-курорт сәламәтләндерүен пропагандалау буенча иң яхшы мәгълүмат проекты өчен» алтын медаль белән бүләкләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: