Сергей Иванов Вьетнам Социалистик Республикасының делегациясе белән очрашты

2018 елның 18 октябре, пәнҗешәмбе

18 октябрьдә туристлык буенча дәүләт комитетында провинция губернаторы җитәкчелегендә Кьензянг провинциясе делегациясе булды. Очрашу барышында Сергей Иванов Татарстан Республикасының туристик потенциалын тәкъдим итте. Яклар Фукуок утравы (Кьензянг провинциясе) һәм Казан арасында чартер авиаэлемтә ачу перспективалары турында фикер алыштылар. Бу юнәлештә уртак эш турында килешүгә ирештеләр, аерым алганда, Coral Travel, Anex tour һәм Pegas туристик операторлар җитәкчеләре исеменә Татарстан Республикасының туристлык буенча дәүләт комитетының рәисе исеменнән Фукуок һәм Казан арасында чартер авиаэлемтә ачу мәсьәләсенә кайту тәкъдиме белән хат әзерләнә. Әлеге мәсьәләне буечна Вьетнам ягы туроператорлар белән 2003 елда ук фикер алышкан, әмма ул вакытта килешүгә ирешмәгәннәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: