Туризм буенча Дәүләт комитетында Үзбәкстаннан делегация

2017 елның 11 октябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитетында, Үзбәкстан Республикасыныӊ Туризмны үстерү белән идарә итү дәүләт комитеты башлыгы Темирходжаев Әнвәр Пулат улы җитәкчелегендә Үзбәкстан Республикасы туризм өлкәсе вәкилләре белән очрашу булды.

Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Артур Абдрашитов кунакларга республиканыӊ туристлык потенциалын тәкъдир итте. Очрашуныӊ нәтиҗәләре буенча («Юл картасы») Татарстан Республикасы белән Үзбәкстан Республикасы арасында туризм өлкәсендәге мөнәсәбәтләрне ныгыту чаралары планына, Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты белән Үзбәкстан Республикасы Туризмны үстерү буенча Дәүләт комитеты арасында туризмны үстерү өлкәсендә үзара хезмәттәшлек итү турындагы килешүгә кул куелды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: